חדשות / אומדן סל היטלי הפיתוח

אומדן סל היטלי הפיתוח

אומדן סל היטלי הפיתוח

עו"ד אילן רובינשטיין

על חשיבות עריכתו של אומדן היטלי פיתוח

חשיבות עריכתו של אומדן סל היטלי הפיתוח, מראש, בטרם "כניסה" למכרז או עסקת מקרקעין כלשהם, או בטרם הוצאת היתר בניה, הינה לעיתים כבדת משקל עבור היזם.

בעת האחרונה אנו נתקלים בתופעה חיובית ההולכת וגוברת, של יזמים הפונים למשרדנו, בעת תכנון תקציב הפרויקט, כדי לקבל אומדן של היטלי הפיתוח שיוטלו עליהם בעת קבלת היתר הבניה. אותם יזמים רואים חשיבות רבה בקבלת התעריפים המדוייקים של ההיטלים שיוטלו עליהם עקב מרכיבם המשמעותי בתקציב הפרויקט.

להיוועצות מוקדמת כאמור יש גם חשיבות נוספת – משרד הפנים מחייב את הרשויות המקומיות לעדכן את התעריפים וחוקי עזר (במידת הצורך) כל חמש שנים. בשנים האחרונות, יותר ויותר רשויות מקומיות עומדות במטלה זו ומגמת עדכון התעריפים הולכת ומתעצמת. יתר על כן, מספר רשויות מקומיות קיבלו לאחרונה אישור ממשרד הפנים להגדיל את סל הפיתוח באמצעות חקיקת חוק עזר חדש המשית חיוב "היטל שצ"פ".

לצורך הדוגמא, עיריית תל אביב פועלת כדי להגדיל את סל הפיתוח בהוספת היטל שצ"פ כאמור (טרם ניתן אישור משרד הפנים למהלך). כמו כן, עדכנה העירייה לאחרונה את תעריפי הסלילה והתיעול, שנכסנו לתוקף בחודש דצמבר 2011. יזמים שעמדו בקשר עם משרדנו עודכנו בשינויים אלה, ועל כן הצליחו להיערך כראוי (באמצעות עדכון תקציב הפרויקט או באמצעות הקדמת מתן היתר הבניה).

מהסיבות שפורטו לעיל, אנו סבורים כי ישנה חשיבות רבה בתייעצות מקדימה בנושא היטלי הפיתוח, בעת תכנון הפרויקט ותקצובו.

כפי שפרסמנו בעבר, אנו נשמח לסייע לכל לקוחותינו בעריכת תחשיב מקדים של היטלי הפיתוח שיחולו על הפרויקט שמוקם על ידו וכן לעדכן, במידת הצורך, בשינויי תעריפים המתוכננים ברשויות השונות.

צור קשר

אנא מלא את הטופס הבא ואנו נשמח ליצור איתך קשר בהקדם

ההודעה נשלחה!

נציג מטעמנו איצור עימך קשר בהקדם.

חזור לאתר