חדשות / בית המשפט חייב את עיריית אשקלון בתשלום פיצויים בגין הפקעות שטחים בעקבות תביעה שהוגשה ע"י משרדנו

בית המשפט חייב את עיריית אשקלון בתשלום פיצויים בגין הפקעות שטחים בעקבות תביעה שהוגשה ע"י משרדנו

במסגרת 3 פסקי דין שניתנו על ידי בית המשפט המחוזי בבאר שבע, תיאר בית המשפט המחוזי את התנהלותה המקוממת של עיריית אשקלון כלפי חברת אפרידר בעיר.

מדובר ב-3 תביעות שונות אשר הוגשו ע"י עו"ד חננאל שועי ועו"ד אנגלסמן, כאשר במרכז פסק הדין, ניצבת חברת אפרידר אשר בשנות ה -90 ועד ראשית שנות ה 2000 נלקחו ממנה קרקעות רבות שהיו בבעלותה לטובת הקמת חניונים בעיר מבלי לשלם לה כל פיצוי כספי.

על מנת להתחמק מתשלום הפיצויים בגין נטילת הקרקעות, נקטה עיריית אשקלון בשיטות פסולות. כך לדוגמא, טענה העירייה, טענה בדבר 'שיהוי", לפיה, חברת אפרידר ויתרה על זכותה לקבלת פיצויי הפקעה נוכח השנים שחלפו מאז נטילת הקרקעות. עוד טענה העירייה כי הקרקעות שנלקחו מחברת אפרידר אינם משמשים כ'חניה' אלא כדרך, ואין לשלם פיצויים כאשר קרקע מופקעת ומשמשת בייעוד של 'דרך'.

כבוד השופט ואגו אשר דן בתיק התרשם מעדויות נציגי חברת אפרידר, קיים סיור בכל הנכסים שהופקעו בתחומי העיר אשקלון בנוכחות נציגי העירייה ונציגי חברת אפרידר, ולבסוף קבע בפסק דין מנומק היטב כי העירייה הפקיעה את הקרקעות מחברת אפרידר תוך שהיא מתחמקת מחובתה החוקית לשלם פיצויי הפקעה.

בית המשפט דחה את הטענה בדבר 'שיהוי' שהועלתה על ידי העירייה שכן בין הצדדים התנהלו הליכי מו"מ במשך השנים שחלפו. לבסוף נקבע כי על העירייה לעמוד בחובתה החוקית לשלם פיצויים כאשר היא נוטלת קרקעות מאזרחים, חברות, על פי הדין וכך עליה מוטלת חובה גם במקרים אלו.

מדובר בפסק דין ייחודי שמחזק את ידיהם של אזרחים וחברות פרטיות הניצבים אל מול הרשויות חסרי אונים גם אם חלפו שנים רבות מאז נטילת הקרקעות, ומאידך מרפה את ידיהן של הרשויות ומרסן את כוחן תוך התחשבות בזכויות הפרט.

צור קשר

אנא מלא את הטופס הבא ואנו נשמח ליצור איתך קשר בהקדם

ההודעה נשלחה!

נציג מטעמנו איצור עימך קשר בהקדם.

חזור לאתר