חדשות / העירייה סגרה לך את העסק, צא לקרב!

העירייה סגרה לך את העסק, צא לקרב!

במסגרת פסק דין שניתן על ידי בית המשפט המחוזי בתל אביב בעתירה מנהלית שנוהלה על ידי משרדנו, תיאר בית המשפט את התנהלותה המקוממת של עיריית בני ברק כלפי בעלי מוסך בעיר.

מדובר בעתירה מנהלית אשר הוגשה ע"י עו"ד מלכה אנגלסמן ועו"ד חננאל שועי ממשרד אנגלסמן ושות'. במרכז פסק הדין, ניצבים העותרים – בעלי המוסך בתחומה של עיריית בני ברק ,ולהם רישיון עסק לצמיתות משנת 1976.

במטרה לפנות את העותרים, נקטה עיריית בני ברק בשיטות פסולות , כגון הגשת כתבי אישום כנגדם בטענות לפיהן אין למוסך רישיון עסק קיים. כמו כן בחוסר תום לב מובהק עיריית בני ברק דרשה מהעותרים העותרים, להגיש בקשה לקבלת רישיון עסק חדש, למרות שהיה ברשותם רישיון עסק קיים לצמיתות. בנוסף, העותרים נדרשו להמציא אישורים מאת מוסדות כגון, מכבי אש, אישורים סניטריים ועוד. בפועל אף אחד מהאישורים הללו לא היה נדרש עפ"י חוק, והעירייה עשתה את כל זאת בכדי לייאש את העותרים ולגרום להם לעזוב את המוסך מרצונם וללא פיצויים.

כב' הש' רובינשטיין, קבעה כי התנהלותה של עיריית בני ברק כלפי העותרים הייתה בלתי סבירה באופן המחייב את התערבותו של בית המשפט. הש' קבעה כי העירייה ביטלה את רישיון העסק של העותרים משיקולים לא עניינים ובחוסר סמכות.

העותרים הינם אנשים מבוגרים בשלהי הגיל השלישי לחייהם. המוסך מהווה את מטה לחמם ומקור פרנסתם מס' עשורים. עיריית בני ברק  ירדה לחייהם, וניסתה לגדוע את מקור פרנסתם, וזאת בשל שיקולים זרים. כב' הש' מיכל רובינשטיין בחנה את העובדות בתיק, ונתנה פסק דין חד ובלתי מתפשר. הש' קבעה כי התנהלותה של עיריית בני ברק כלפי העותרים והניסיון לבטל את רישיון העסק של המוסך, הינה התנהלות בלתי סבירה ובלתי מידתית, וכי העירייה פעלה בשל שיקולים לא עניינים ובחוסר תום לב.

מדובר בפסק הדין אשר מחד, מחזק את ידיהם של האזרחים הניצבים מול הרשויות חסרי אונים, ומאידך מרפה את ידם של הרשויות ומרסן את כוחן תוך התחשבות בזכויות האזרח, בתקווה כי מקרים כגון אלו, לא ישנו בעתיד.

צור קשר

אנא מלא את הטופס הבא ואנו נשמח ליצור איתך קשר בהקדם

ההודעה נשלחה!

נציג מטעמנו איצור עימך קשר בהקדם.

חזור לאתר