חדשות / עת"מ (י-ם) 18723-07-18 רשות הרישוי לתכנון ולבניה בירושלים נ' ועדת הערר המחוזית לתכנון ובניה מחוז ירושלים

עת"מ (י-ם) 18723-07-18 רשות הרישוי לתכנון ולבניה בירושלים נ' ועדת הערר המחוזית לתכנון ובניה מחוז ירושלים

רקע:

המדובר בעתירה כנגד החלטת ועדת הערר לתכנון ובניה, במסגרתה בוטל היתר להריסת מבנים היסטוריים שהם חלק ממתחם המכונה "מתחם בית הרכב הישן" בירושלים.

נקבע כי:

חוסר הסמכות – העתירה נדחתה, שכן רשות הרישוי לא הייתה מוסמכת ליתן היתר להריסת המבנים הנדונים ובכל מקרה לא היה מקום שהיא זו שתאשר את ההריסה, כשעסקינן בהיתר להריסת מבנים היסטוריים אשר תכליתו הגלויה היא ייעודים תכנוניים השונים לפחות בחלקם מהייעוד התכנוני הקיים.

– רשות הרישוי לא הייתה מוסמכת ליתן את היתר הבנייה להריסת המבנים הנדונים וליישור פני השטח, כאשר ההיתר איננו תואם במלואו את התוכניות החלות.

-אפילו אם פרשנות טכנית של התוכניות החלות היה מוביל לתוצאה כי המבנים בשלמותם מיועדים להריסה, לא היה מקום לכך שרשות רישוי היא זו שתאשר את ההריסה.

-עסקינן בהיתר להריסה של מבנים היסטוריים אשר תכליתו הגלויה היא ייעודים תכנוניים השונים לפחות בחלקם מהייעוד התכנוני הקיים.

-במצב כזה אל לרשות הרישוי לאפשר הריסת מבנים היסטוריים אף שההריסה במסגרת התוכנית הקיימת הינה לתכלית שונה במידה רבה מזו אליה מכוון מבקש ההיתר, ומשמימוש כוונת מבקש ההיתר תדרוש הליך נוסף, המחייב שיקול דעת תכנוני אשר איננו בגדרי סמכות רשות הרישוי.

צור קשר

אנא מלא את הטופס הבא ואנו נשמח ליצור איתך קשר בהקדם

ההודעה נשלחה!

נציג מטעמנו איצור עימך קשר בהקדם.

חזור לאתר