הצוות שלנו / עו"ד חננאל שועי

עו"ד חננאל שועי

עו"ד חננאל שועי

בעל תואר ראשון במשפטים – בהצטיינות. .LL.B, מכללת שערי משפט, הוד השרון, 2008. עו"ד שועי בעל ניסיון מקצועי וטיפול בעשרות תיקים, ביניהם, בחברות מהגדולות במשק, ביזמים, וכן בבעלי נכסים עסקיים ופרטיים. עו"ד שועי הצטרף למשרד אנגלסמן בשנת 2009 לאחר שהתמחה, במשרד עורכי הדין "רז, גלילי, ובר עזורי ושות'", בתחום האזרחי- מסחרי, בדיני מקרקעין, בדיני מכרזים ודיני עבודה. כיום ומזה 9 שנים עוסק עו"ד שועי בליטיגציה מנהלית, דיני תכנון ובניה, מיסוי מוניציפאלי (היטלי פיתוח ואגרות תשתית, ארנונה והיטלי השבחה), תביעות בנושאי הפקעה, תביעות בגין ירידת ערך וכן רישוי עסקים.

במסגרת עבודתו צבר עו"ד שועי ניסיון רב בהופעות בבתי משפט, בוועדות ערר, וכן ניסיון רב בניהול מו"מ בהיקפים כספיים נכבדים.

בין התיקים שטופלו על ידי עו"ד שועי במשרד:

  • ייצוג חברת אפרידר במספר תביעות בנושא הפקעות מקרקעין באשקלון. במסגרת פסקי הדין שניתנו בתיקים אלו, נדחו טענות העירייה ונקבעה זכותה של חברת אפרידר לקבלת פיצויי הפקעה.
  • ייצוג חברת פרברים בנושא היטלי השבחה בתחומי עיריית תל אביב.
  • ייצוג בזק להפחתת היטלי פיתוח באשקלון. הטיפול בתיק הסתיים בהסדר פשרה, במסגרתו הופחת החיוב המקורי באופן משמעותי.
  • ייצוג בעלי מגרש בתחומי עיריית ראשון לציון כנגד העירייה בנושא חיובים יזומים של היטלי פיתוח בטענה כי בוצעו חריגות בניה ע"י השוכרים. פס"ד קבע כי העירייה אינה יכולה לגבות אגרות בשל בנייה בלתי חוקית כעילה העומדת בפני עצמה – אלא בכפוף לדין החל עליה ובתנאי ביצוע של עבודות תשתית המזכות אותה בגבייה.
  • ייצוג שירותי בריאות כללית להפחתה של היטלי פיתוח בתל אביב. לאחר הגשת עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי בתל אביב וניהול התיק בפני כב הש' אסתר קובו, הסתיים הטיפול בהסדר פשרה שכלל הפחתת החיוב באופן ניכר.
  • ייצוג בעלי עסקים בעיר בני ברק כנגד החלטת העירייה לבטל את רישיון העסק ובכך לסגור, הלכה למעשה, את עסקים אלה. בפס"ד תקדימי אשר התקבל ע"י הש' מיכל רובינשטיין, נקבע כי התנהלותה של עיריית בני ברק כלפי העותרים הייתה נגועה בשיקולים זרים ובלתי סבירה, באופן המחייב את התערבותו של בית המשפט. הש' קבעה כי העירייה ביטלה את רישיון העסק של העותרים משיקולים לא עניינים ובחוסר סמכות.
  • ייצוג אולם "רויאל גרדן" נגד חברת מיטב (תאגיד המים והביוב של עיריית פתח תקווה) בנושא ביטול חיוב רטרואקטיבי של אגרת ביוב.
  • טיפול בחיוב ארנונה של קניון שרונים ומתחם כל-בו "חצי חינם" בהוד השרון. במסגרת הטיפול בתיק הושגה הפחתה של מיליוני שקלים, בחיובי הארנונה השנתיים של כל בו חצי חינם וקניון שרונים.

צור קשר

אנא מלא את הטופס הבא ואנו נשמח ליצור איתך קשר בהקדם

ההודעה נשלחה!

נציג מטעמנו איצור עימך קשר בהקדם.

חזור לאתר